Chcesz kupić na raty? Zadzwoń +48 696 076 768

Napój Enervit Maltodestrine Sport 450g

Producent Enervit
Czas dostawy 2 do 5 dni
35.00

Napój energetyczny Enervit Maltodestrine Sport 450g
• pojemność 450g
• smak:

Wysokoenergetyczny napój węglowodanowy w proszku, do rozpuszczenia w wodzie.

Napój węglowodanowy składający się z czystej maltodekstryny. Maltodekstryna jest pochodną Dekstrozy. Posiada długi łańcuch cząsteczkowy i wysoki indeks glikemiczny. Szybkość przyswajania maltodekstryny jest porównywalna do glukozy DE - 19 (dextrose index - 19).
Świetnie nadaje się do stosowania podczas intensywnego wysiłku fizycznego, gdzie niezbędne jest dostarczanie dużej ilości energii, jak również jako środek regeneracyjny bezpośrednio po wysiłku.

Maltodekstryna jest prawie pozbawiona smaku, posiada również niską osmolarność, co sprawia że mogą ją stosować osoby mające problemy żołądkowe podczas przyjmowania zwiększonych ilości węglowodanów. Inną zaletą maltodekstryny jest polepszanie przyswajalności innych substancji odżywczych na przykład w połączeniu z białkami, kreatyną, aminokwasami.

Skład:
Maltodekstryna 100%

Zalecane stosowanie:
Podczas wysiłku fizycznym 2-4 miarki (52 g) na 0,5 l wody lub innego płynu (np. napój izotoniczny/hipotoniczny Enervit G-Sport). Maltodekstryna jest w smaku obojętna, dlatego można dodać do niej odrobinę izotonika lub soku.
Zaleca się ją stosować tylko i wyłącznie w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego lub po wysiłku w oknie glikemicznym (ze względu na jej bardzo wysoki indeks glikemiczny, co powodujący wyrzut insuliny do organizmu przy braku aktywności fizycznej).
Zawartość opakowania wystarcza na przygotowanie 8,5 do 17 l napoju.

UWAGA.
Produkt jest używany jako część zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie stosować w czasie ciąży i u dzieci poniżej 14 roku życia, lub w inny sposób przez dłuższy czas bez konsultacji z lekarzem.



Udostępnij

Zobacz również

Brak produktów

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów