Treningi
>  Wybrany produkt
Podstawy treningu z wykorzystaniem pomiaru mocy POWER TAP  >  Symptomy zmęczenia
Sygnały zmęczenia w treningu z pomiarem mocy
Cena:
0.00
Dzięki pomiarom mocy PowerTap objętość treningu i intensywność są pod stałą kontrolą, znając pierwsze symptomy zmęczenia możemy w odpowiednim momencie przerwać pracę, lub jej w ogóle nie podejmować jeżeli nasz organizm nie wypoczął w pełni po wcześniejszym treningu.

Wytrzymałość to cecha motoryczna którą kształtuje się w treningach o umiarkowanej intensywności i długim czasie treningu. Do zmęczenia dochodzi najczęściej w wyniku wyczerpania się zasobów energetycznych organizmu. Jadąc z określoną średnią mocą po pewnym czasie zacznie być odczuwany ból nóg jazda staje się niekomfortowa. Spadek generowanej mocy na PowerTap-ie oznacza moment wyczerpania się glikogenu podstawowego surowca energetycznego organizmu.

Innym sygnałem do przerwania treningu jest wzrost tętna podczas jazdy z tą samą intensywnością. Wykonując na przykład powtórzenia pod górę na określonej mocy dojdzie do momentu kiedy przy tej samej mocy zacznie rosnąc tętno. Może to być również sygnałem do zakończenia treningu.

Pomiar mocy jest również bardzo pomocny w treningach na wysokiej intensywności, wtedy gdy wykonuje się maksymalne ćwiczenia o krótkim czasie trwania. Podczas takich przyspieszeń organizm nie ma czasu na odpowiedź w postaci wzrostu tętna. Przy zbyt dużej intensywności i zbyt długim czasie powtórzenia wydziela się kwas mlekowy, który kumuluje we krwi i w mięśniach, przy kolejnych powtórzeniach kumulacja kwasu mlekowego uniemożliwia pracę. Pomiar mocy w treningach o charakterze maksymalnym, poprzez precyzyjne dobranie intensywności pozwala na wydłużenie tego treningu i wykonanie większej pracy.
Nr Art.
POLECANE PRODUKTY

Kosmetyki, Oleje i Smary Bielizna Biotex Pomiar Mocy PowerTap Trenażery i rowery stacjonarne Odżywki Enervit Bagażniki SARIS Rowery Focus Rowery BMC
Makra-Sport.pl | Makra-Sport.pl 2009 Made by Jaqbovsky.com ©2009.