Treningi
>  Wybrany produkt
Podstawy treningu z wykorzystaniem pomiaru mocy POWER TAP  >  Co to jest MOC podczas jazdy na rowerze?
Teoria i podstawy treningu na mocy.
Cena:


Zacznijmy od podstawowej koncepcji mocy i tego co to znaczy. Moc jest to miara pracy wykonanej na rowerze. Moc to znaczy (P) = praca/czas lub P= siła x prędkość gdzie siła jest to nacisk na pedały a prędkość jest to kadencja czyli ilość obrotów korbą na minutę. Patrząc na równanie, można zauważyć że istnieją dwie możliwości produkowania większej mocy – poprzez twarde pedałowanie lub szybkie pedałowanie. Każda technika będzie prowadziła do zwiększenia mocy a za czym idzie zwiększenia prędkości na rowerze. Używając Power Tap można znaleźć równowagę pomiędzy siłą nacisku (Mocą) a kadencją tak by określić swoją optymalną kadencję.
Inną cechą którą można zauważyć używając Power Tap’a wskaźnik kilodżuli (jest to wartość wyświetlana powyżej „E”,zarówno na liczniku CPU, jak i po zgraniu treningu na komputer). Kilodżul jest to miara całkowitej pracy wykonanej podczas treningu jest to ważna składowa do pomiaru wydatku energetycznego.
Chociaż Kilodżule (kJ) i Kilokalorie (kcal) są różnymi pomiarami, można określić ile kcal zużyto podczas treningu poprzez monitorowanie całkowitej ilości kJ. Przybliżony przelicznik - na 1 kcal przypada 4.2 kJ, a efektywność metaboliczna człowieka podczas wysiłku wykonywanego na rowerze jest określona na 23-25%. Opierając się na tej informacji można kJ pracy mechanicznej przełożyć 1 do 1 kcal. Na przykład, podczas wykonanego wysiłku o wartości 1500 kJ, opierając się na powyższej informacji można określić, że wydatek energetyczny tegoż samego wysiłku wyniósł 1500 kcal.

Informacja ta pozwala na monitorowanie zapotrzebowania energetycznego, co pomaga w kształtowaniu odpowiedniej masy ciała. Właściwe zarządzanie kaloriami pomaga w procesie regeneracji, pozwala na szybszy powrót do stanu wyjściowego i wykonania kolejnej pracy.


Nr Art.
POLECANE PRODUKTY

Kosmetyki, Oleje i Smary Bielizna Biotex Pomiar Mocy PowerTap Trenażery i rowery stacjonarne Odżywki Enervit Bagażniki SARIS Rowery Focus Rowery BMC
Makra-Sport.pl | Makra-Sport.pl 2009 Made by Jaqbovsky.com ©2009.