Oferta
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. PowerTap - system pomiaru mocy  >  PowerCal - kalkulacujny system pomiaru mocy
PowerCal - FAQ Często zadawane pytania
Cena:
Często zadawane pytania & Odpowiedzi:


1. Jaka jest różnica i dlaczego PowerCal jest lepszy niż sam pomiar tętna -HR?
a. Przede wszystkim pokazuje relację pomiędzy dawką obciążenia a reakcją na to obciążenie.
b. PowerCal zawiera algorytm, który jest bardzo czuły na ostre zmiany tętna i przelicza je na zmiany w generowanej mocy.
c. Tłumaczy i pozwala zrozumieć podstawowe pojęcia związane z treningiem z pomiarem mocy: waty, kilodżule, moc szczytowa - peak power, FTP, etc.
d. Dotychczasowi użytkownicy PowerTap mają możliwość zbierania pełnych danych z innych aktywności gdzie do tej pory nie mogli używać miernika mocy – biegi, dojazdy, MTB.

2.Dlaczego nie jest już konieczna kalibracja?
a. Wiele lat badań nad dopracowaniem algorytmu wykazało, że dodatkowy proces kalibracji nie polepsza dokładności wskazań urządzenia indywidualnie skalibrowanego do urządzenia z aktualnym algorytmem. Mimo, iż występuje duża zmienność indywidualnego tętna jak również różnice wśród populacji, proces kalibracji statystycznie nie zwiększa dokładności we wskazaniach wydatku energetycznego. Niektóre jednostki, dzięki kalibracji mogą uzyskać większą dokładność wskazań, ale ogólnie, wskazania algorytmu standardowego jak i indywidualnie skalibrowanego tak samo transformują tętno na generowaną moc.

3. Jak dokładny jest PowerCal?
a. PowerCal nie jest tak dokładny jak PowerTap i nie jest dla niego zamiennikiem. Badania wykazały dużą zmienność w dokładności wskazań w zależności od zawodnika i typu treningu. Dokładność jest uzależniona od zawodnika i typu jazdy.

4. Jak to się ma w porównaniu do PowerTap?
a. PowerCal nie jest porównywalny z Powertap i nie taka jest jego funkcja. PowerTap bezpośrednio mierzy moc poprzez tensometry umieszczone w tubie momentu obrotowego piasty. Jest to bezpośredni pomiar mocy. PowerCal to wartość szacunkowa będąca pochodną Tętna.

5. Jak można, po tylu latach stwierdzania, że tętno, samo w sobie, nie jest najlepszym wskaźnikiem intensywności treningu, mierzyć moc na podstawie tętna?
a. Zawsze jest i była zależność pomiędzy tętnem a generowaną mocą, ale zmienia się ona w zależności od warunków zewnętrznych. Algorytm PowerCal , potrafi po prostu przewidzieć moc na podstawie tętna.

6. Czy PowerCal pozwala na odczytywanie obydwu wskazań Mocy i Tętna?
a. Tak.

7. Na jakiej podstawie PowerCal określa wydatek energetyczny: tętna czy szacunkowej mocy?
a. Mocy.

8. Jak PowerCal dostosowuje wskazania do zmian poziomie wytrenowania, zmęczenia, odwodnienia itd.. (wszystkich czynników mających wpływ na tętno)?
a. W przypadku zmiany poziomu wytrenowania danego zawodnika, początkowe założenie było twierdzące – tak, jeżeli poziom wytrenowania wzrasta, należałoby skalibrować uprzędzenie dla większej dokładności wskazań. Natomiast badania wykazały, iż zmiany w dokładności są niewielkie w porównaniu do czynników mających wpływ na trening przy pomiarze tętna, jako podstawowego wskaźnika intensywności. Innymi słowy, margines błędu używając samego pulsometru, jako wskaźnika intensywności jest zbyt duży, aby prawidłowo określić zmiany w poziomie wytrenowania.
b. W dyskusji na temat relacji wskazań PowerCal do zmian do poziomu wytrenowania, wpływu zmęczenia czy odwodnienia można spojrzeć również na kwestię stosunku mocy generowanej do innych pomiarów takich jak prędkość pokonywania tego samego odcinka czy zmiany w kadencji. Aby bardziej zagłębić się w indywidualny progres danego zawodnika, moc generowana, jako wskaźnik wydolności jest prawie zawsze omawiany w porównaniu do innych wskazań.

9. Czy PowerCal jest bardziej dokładny w poszczególnych typach treningu (interwały o stałej intensywności steady-state, podjazdy, sprinty itd.)?
a. PowerCal jest bardziej przewidywalny podczas powtórzeń na stałej intensywności steady-state, podczas interwałów o dłuższym czasie trwania, podjazdów, gdzie zminimalizowane są wahania intensywności.
Nr Art.
POLECANE PRODUKTY

Kosmetyki, Oleje i Smary Bielizna Biotex Pomiar Mocy PowerTap Trenażery i rowery stacjonarne Odżywki Enervit Bagażniki SARIS Rowery Focus Rowery BMC
Makra-Sport.pl | Makra-Sport.pl 2009 Made by Jaqbovsky.com ©2009.